یک میلیون نهال در ۱۰۷ کشور جهان

حدود هزار و پانصد نفر از ۹۵ کشور جهان در همایش سه روزه شهر بن شرکت کردند که توسط فرستنده برون‌مرزی آلمان، دویچه‌وله، برگزار می‌شود. محور اصلی گفتگوها، نقش موثرتر رسانه‌ها در حفاظت از محیط ‌زیست است. به عقیده شرکت‌کنندگان در این همایش، اطلاع‌رسانی در مورد تهدیدهای موجود دیگر کافی نیست؛ رسانه‌ها می‌بایست به معرفی بیشتر راه‌کارهای موثر در این زمینه بپردازند.

 «بایستی حفظ تعادل را تمرین کنیم»

برت‌رند پیکار سوئیسی یکی دیگر از شرکت‌کنندگان در همایش "کلید حرارت روشن است - تغییرات اقلیمی و رسانه‌ها" نخستین کسی است که در سال ۱۹۹۹ بدون توقف با بالن به دور دنیا سفر کرده است. وی در سخنرانی خود گفت: «ما بایست با استفاده از تکنولوژی، سیاست، اقتصاد و حتی فلسفه برقراری تعادل را تمرین کنیم.»

او در سخنان خود اشاره کرد که «من اید‌ه‌های بکری ندارم، اما یکی از آنهایی هستم که ایده‌های بکر را عملی می‌کنند». پیکار گفت، به هنگام هدایت بالن آموخته است که موثرترین روش، حرکت آهسته در جهت صحیح است. او افزود: «اما تا زمانیکه هر ساعت در سراسر دنیا میلیون‌ها لیتر گاز و نفت مصرف می‌شود، با سرعت تمام در جهت نادرست حرکت می‌کنیم.»‎

 

این روانشناس ۵۲ ساله تصمیم گرفته است برای جلب توجه مردم دنیا نسبت به انرژی‌های سازگار با محیط ‌زیست یک بار دیگر به دور دنیا سفر کند، آن‌هم با هواپیمایی که انرژی آن از طریق باطری‌های خورشیدی تأمین می‌شود.

فلیکس فینکباینر و جمعی از دانش‌آموزان فعال در پروژهفلیکس فینک‌باینر و جمعی از دانش‌آموزان فعال در پروژه "برای زمین بکاریم"

یک میلیون نهال در ۱۰۷ کشور جهان

 هرمن شر، سیاستمدار آلمانی و دارنده جایزه جایگزین نوبل نیز یکی دیگر از چهره‌‌های شناخته شده حاضر در همایش جهانی رسانه‌هاست. این نماینده پارلمان آلمان در سخنان خود با اشاره به قیمت بالای نفت در سال ۲۰۰۸ میلادی، گفت: «در این سال  بخش صنایع آلمان متحمل حدود ۱۰۰ میلیارد دلار مازاد هزینه شد. این هزینه ‌برای تغییر ساختار اقتصادی انرژی در یک کشور در حال توسعه کافی بود.» وی در ادامه اشاره کرد به اینکه برای درک اهمیت تغییرات اقلیمی لازم نیست که سیاستمدار یا حتی بزرگسال بود؛ مثال روشن این مدعا هم فلیکس فینک‌باینر دانش‌‌آموزی از ایالت بایرن آلمان است.

این دانش آموز ۱۲ ساله‌ که جوان‌ترین نماینده حاضر در همایش جهانی رسانه ‌است، ایده‌ای برای پروژه‌ای جهانی معرفی کرده است. "برای زمین بکاریم" پروژ‌ه‌ای است که در حال حاضر در ۱۰۷ کشور جهان آغاز‎ شده است. هدف از این ‎پروژه، کاشت یک میلیون درخت آن‌هم با کمک دانش‌آموزان در تمامی کشورهای دنیاست.

ایوو دبور، رئیس دفتر آب‌وهوا در سازمان ملل نیز که در کنفرانس سه روزه بن حضور دارد، ضمن اینکه فعالان محیط ‌زیست را از انتقاد به ‎کم‌نتیجه بودن کنفرانس آب‌وهوایی کپنهاک برحذر داشت، گفت:«ما در حال حرکت در مسیر درستی به سوی سیاره‌ی سبز ‎هستیم.»

مدیر عامل دویچه‌وله، اریک بترمن، با اشاره به شعار سومین کنفرانس جهانی رسانه‌ها "کلید حرارت روشن است - تغییرات اقلیمی و رسانه‌ها" گفت: «رسانه‌ها بایست حساسیت افکار عمومی را برای حفاظت ‌از محیط‌زیست برانگیزند و به آن جهت دهند. مهمترین نکته، ارائه راه‌کارهای سازنده و موثر در این زمینه است.»

/ 3 نظر / 12 بازدید
جواد

سلام امروز اومدم بگم بالاخره كد شناسايي افراد مخفي در وبلاگ رو هم راه اندازي كرديم تا دوستان بتونن يك سايت اختصاصي شناسايي افراد مخفي بزنن يا اينكه توي وبلاگشون اين كد رو استفاده كنن اميدوارم تونسته باشم خدمتي به وبلاگنويسان ايراني كرده باشم موفق و پيروز باشد

جواد

سلام امروز اومدم بگم بالاخره كد شناسايي افراد مخفي در وبلاگ رو هم راه اندازي كرديم تا دوستان بتونن يك سايت اختصاصي شناسايي افراد مخفي بزنن يا اينكه توي وبلاگشون اين كد رو استفاده كنن اميدوارم تونسته باشم خدمتي به وبلاگنويسان ايراني كرده باشم موفق و پيروز باشد

دوست شما

­ هر غذاي خوبي براي شما خوب نيست چون بدن انسان‏ها با غذا‏ها يكسان رفتار نمي‏كند. تعيين اينكه يك مادة غذايي چه خاصيتي دارد بسادگي ممكن است اما گفتن اينكه آن مادة ي غذايي بر همة انسان‏ها تأثيري يكسان يا حتي مشابه دارد درست نيست. اين بدن شماست كه تصميم مي‏گيرد هرغذايي را چگونه بپذيرد و چه تأثيراتي را از آن قبول كند و اين چشم شماست كه در قدم اول يك غذا را براي بدن معنا مي‏كند. جسم مي‏تواند آب خالي را هم به مواد بسياري تبديل كند و تأثيراتي از آنها بگيرد كه ظاهراً در آنها نيست. مي‏تواند از زهر دارو را استخراج كند و يا دارو را به زهر تبديل كند و بنابراين با خوردن دارو مسموم شود. شعور جسم، اگر موافقت نمايد مي‏تواند از نمك شيريني را بگيرد و نان را به جاي گوشت بخورد. پس با ذهني آماده غذا بخوريد، زيرا در اين صورت غذاي خوب اثر خوب‏تر را بر شما خواهد گذاشت و اگر با ذهن ناهماهنگ غذا بخوريد، اثر خوب غذا در شما به بدي تبديل مي‏شود و تأثيرات بد غذا هم در شما بدتر خواهد شد. (1) ­ وقتي در زميني مرده‏ها را خاك مي‏كنند به آنجا قبرستان مي‏گويند. پس وقتي كه بدن خود را به غذاهاي مرده، غذاهايي كه خالي از نور و حيات است،