روز شمار برنامه برودپیک به قلم رامین شجاعی منتشر شد

رامین شجاعی سرپرست برنامه ی برودپیک روزشمار این برنامه را در وبلاگ "داستان کوه" منتشر کرد. او در مقدمه ی این گزارش چنین نوشته است:

«قبل از برنامه به اعضا تیم قول دادم که اجازه نخواهم داد ترس یا حواشی کوهنوردی در تصمیماتم تاثیر بگذارد. به این قول در برنامه پایبند ماندم. حالا بعد از این ضایعه دردناک قصد دارم بازهم به این قول پایبند باشم و نگذارم مسائل حاشیه ای آنچه حق این عزیزان، خانواده های محترمشان و جامعه کوهنوردی است تاثیر گذارد. در این چند روز و با مراجعه به سایتهای خبری و وبلاگهای کوهنوردی متوجه شدم اطلاعات غلطی در بین مردم در مورد این صعود در گردش است. به نوبه خود از این بابت پوزش می طلبم و سعی دارم در این گزارش روزشمار تا آنجا که ممکن است به بعضی از این شبهات خاتمه دهم. این گزارش حاوی نقد و تحلیل نیست و فقط به ذکر وقایع و توضیحاتی روشنگرانه پرداخته ام که شخصا شاهد آنها بوده ام.»

 

در دو جای این گزارش رامین به پُلی بر روی رودخانه ی خروشان و مرگ باری اشاره کرده است. رودخانه ای که جان یک کوهنورد زن آلمانی را گرفت و با خوش شانسی افشین یکی از اعضاء تیم در روز هایی که تیم قله با مشکل مواجه بود از سقوط در آن جان به در برد.

عکسی که در اینجا باز نشر می کنم را کوهنوردی که همزمان در منطقه بود از این پُل گرفته و در فیسبوک خود منتشر کرده است.

همچنین او شرحی را به زبان اسپانیولی از حادثه ی تیم ایران و ورود توماس لامل آلمانی به منطقه برای جستجو و نجات احتمالی هم منتشر کرده است./ 0 نظر / 178 بازدید